Meslek Yüksekokulumuz 23.05.2008 yılında kurulmuş olup 2010 yılından itibaren Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım Programı ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programlarına öğrenci alımlarına başlanmıştır. 2011 yılından itibaren Sağlık Bakım Hizmetleri Yaşlı Bakım Programına da öğrenci alımına başlanmıştır.

Meslek yüksekokulumuzda Tıbbi Hizmetler ve Teknikler, Sağlık Bakım Hizmetleri, Elektronorofizyoloji ve Protez ve Ortez bölümü yer almaktadır. Bu bölümlere bağlı Elektronorofizyoloji programı, Ortopedik protez ve ortez programı, yaslı bakım programı, tıbbi görüntüleme teknikerliği programı, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı, ilk ve acil yardım programı, tıbbi laboratuvar teknikerliği programı ve fizyoterapi teknikerliği programı yer almaktadır.

2017-2018 yılında okulumuzda 2 Doçent, 2 Yardımcı doçent ve 9 öğretim görevlisi görev yapmaktadır.

2017 yılın Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümüne ait ilk ve acil yardım programı, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı normal ve ikinci öğretimine , sağlık bakım hizmetleri bölümüne ait yaşlı bakım programı normal  ve ikinci öğretiminde eğitim ve öğretim faaliyetlerini önlisans düzeyinde sürdürmektedir. 2017-2018 yılı itibari ile öğrenci sayımız 728'dir.  Ayrıca İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programlarında 2011 yılından itibaren, Yaşlı Bakım Programında ise 2013 yılından itibaren İkinci Öğretim Programı uygulanmaktadır.